Kindle İçin Kılıf Önemi | Kılıf Tercihi | En Ucuz Kılıf Nereden Alınır?

Hemen hemen her yetişkinde en az bir adet elektronik cihaz mevcut. Ne kadar kullanırsak kullanalım bazen yeteri kadar özeni göstermediğimiz bir gerçek. Yalnız kabul etmek gerekir ki bazı cihazlar ekstra özen istemekte. Giriş kısmını kısa tutup konumuza dönmek istiyorum. Benim elimde, Amazon Kindle e-kitap okuyucusu var diğer ismiyle “e-reader”. Bendeki Paperwhite modeli. “e-ink” teknolojili, yani elektronik mürekkepli. Normalde kendi kitaplarımı hoyrat kullanmayı severim, sayfasına kahve-çay dökülse üzülmem, ayıraçları sadece hoşuma gittiği için kullanırım yoksa kenarını kıvırmak gibi bir zevki var açıkçası. Ama iş cihaz durumuna geldiğinde bu saydıklarım epey geri planda kalıyor. Çünkü bu aletler ekstra özen istiyor. Ekranın özelliğinden (e-mürekkep) kaynaklı hassas, ufacık bir çizgiyi dahi kabul etmiyor. Yalnız bu durum sizi korkutmasın, sert kapaklı bir cihaz fazlasıyla işinizi görür. Üstüne bir de mıknatıslı olanı olursa tadından yenmez. Eğer elinizde bu tip bir alet varsa mutlaka kılıfla kullanmanız gerekir, diğer türlü ekranına bir şey olduğu taktirde epey üzüleceğinizden eminim.

 

 

Nasıl bir kılıf tercih etmelisiniz; öncelikle yukarıda belirttiğim gibi sert kapaklı olanı ekranı fazlasıyla koruyor. Üstelik uyku modlu olanı tercih ederseniz kapak kendi kendine açılmaz. Çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Aynı çanta içerisinde sıvı bulundurmamanızda fayda var, benden söylemesi.

Her şey iyi hoş da, bu kılıflar neden bu kadar pahalı? Aslında Türkiye’de sert kapaklı uygun fiyatlı kılıf bulabilirsiniz. Ama hem tasarım hem uygun bir şeyler istiyorsanız onunda birkaç çözümü var. Aşağıda vereceğim linkler fazlasıyla işinizi görecektir.

En Ucuz Kindle Kılıfları -I-

En Ucuz Kindle Kılıfları -II-

Ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum oldukça memnunum. Dışı sert aynı zamanda hafif bir yumuşaklığı var, çok da şık. Paket içeriği; bir adet ekran silme bezi, dokunmatik kalem ve ekran koruyucu. Şunu da belirtmem de fayda var; e-ink teknolojili cihazları koruyucuyla okumamanızı öneririm, çünkü özelliğini kaybediyor.
Bu ürünü başka satıcıdan da alabilirsiniz, hepsinin materyeli aynı.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

 

Daha fazlası için...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir