Amazon Kindle’da Kablosuz Dosya Paylaşımı (SendtoKindle)

Merhaba;
Teknoloji çağımızın vazgeçilmez nimeti olma konusunda emin adımlarla ilerleyen amazon elektronik kitap okuyucumuz Kindle’a kısa yoldan –herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan- nasıl materyal atılır ona değineceğim.

Kullanacağımız ufak bir programla bu işi çözebilmek mümkün. Kişisel bilgisayarınız için programı buradan temin edebilirsiniz.
Dosyayı indirdikten sonra; dosya konumunda aşağıdaki şekilde görünmesi gerek:

Uygulamayı çift tıklayıp çalıştırıyoruz.

Yükleme işlemi bittikten sonra finishe basıyoruz. Masaüstüne SendToKindle yazan bir kısa yol gelecek. Üzerini çift tıklatıp uygulamayı açıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak karşımıza:

Amazon hesabımızın posta adresini ve şifresini giriyoruz. Karşımıza “drop files here” yazan bir alan çıkacak; oraya Kindle’da görüntülemek istediğimiz dosyamızı atıyoruz.

Çıkan ekranda bize Amazon üzerinde yüklü olan cihazları gösterecek. Siz hangi cihaza aktarılmasını istiyorsanız onu seçeceksiniz.

Send (gönder) butonuna bastıktan sonra aktarma işlemi başlayacak.

Birkaç dakika sonra dosyayı cihazınızda görebilirsiniz. Yalnız unutmayalım ki cihaz genel anlamda aşağıdaki formatları destekler:
Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, korumasız MOBI, PRC orjinal; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP dönüşüm yoluyla.

Olabildiğince basit anlatmaya çalıştım. Yararlı olacağını umuyorum. Kolaylıklar dilerim.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Daha fazlası için...

2 yorum

  1. Çok yararlı olmuş teşekkür ederim. Sayenizde başarabildim. Bununla birlikte ekran görüntülerini büyütülebilir şekilde eklerseniz daha güzel olur.

    1. Merhaba, yorum için teşekkürler.
      Site henüz çok yeni, eksiklikleri yavaş yavaş gideriyoruz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir